DOLAR 32,3294 0.03%
EURO 34,7797 -0.05%
ALTIN 2.404,50-0,09
İstanbul
27°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE NAMAZ VAKTİ

Terörle Mücadelede Güler’in Açıklamaları
6 okunma

Terörle Mücadelede Güler’in Açıklamaları

ABONE OL
10 Haziran 2024 17:15
Terörle Mücadelede Güler’in Açıklamaları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, terör örgütünün Suriye uzantılarının Arap nüfusun yoğun olduğu bölgelerde sözde yerel seçim yapma gayretlerinin dikkati çektiğini belirterek, “Terör örgütü tarafından bölgesel gerçekliklerle bağdaşmayan yapay terör devleti kurulmasının bir aşaması olarak görülen bu sözde seçim çalışmalarını kesinlikle reddediyoruz.” ifadesini kullandı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Güler başkanlığında, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.

EFES-2024 Tatbikatına Dair Bilgiler

Operasyonel faaliyetlerle Türk Silahlı Kuvvetleri olarak gücü her daim diri tutmak için eğitim-öğretim ve tatbikat faaliyetlerinin de aralıksız sürdürüldüğünü aktaran Güler, “Bu kapsamda en büyük birleşik-müşterek tatbikatımız olan EFES-2024 rekor sayıda kardeş, dost ve müttefik ülkelerin katılımıyla icra edilmiştir. Silahlı Kuvvetlerimizin üstün ve caydırıcı nitelikleriyle, müttefiklerimizle uyumlu hareket kabiliyeti üstün bir başarıyla sergilenmiştir.” diye konuştu.

Güler, tatbikatta TSK’nın üstün ve caydırıcı nitelikleriyle, müttefiklerle uyumlu hareket kabiliyetinin üstün başarıyla sergilendiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle onurlandırdığı tatbikatın, klasik tatbikat anlayışının ötesinde çok boyutlu ve karmaşık hale gelen güvenlik ortamını tatbikat senaryolarına yansıtarak güncel olaylara, küresel ve bölgesel alanda meydana gelebilecek kriz senaryolarına cevap verebilecek profesyonel bir anlayışla gerçekleştirildiğini ifade eden Güler, EFES-2024’e 45 ülke ve yaklaşık 11 bin personelin katılım sağlamasının da dost ve müttefik ülkelerin Türkiye ile askeri işbirliğini artırmaya verdiği önemin de bir işareti olduğunu vurguladı.

“Askeri imkan ve kabiliyetlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz” diyen Güler, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi ‘Şayet barış istiyorsan, hazır ol cenge’ düsturuyla askeri imkan ve kabiliyetlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP